E-okuldan Transfer

E-Okul Transfer Modülü Sayesinde E-okuldan Öğrenci Bilgilerinizi Anne,Baba,Veli ve Öğrenci Genel Bilgilerinizin tamamını E-okul Sms Otomatik Olarak Çeker sınıfları ve grupları otomatik olarak açar. Bu sayede E-okul kapalı olduğu zamanlarda da öğrenci Bilgilerinizin tamamına masaüstü programınız sayesinde kolayca erişebilirsiniz. Diğer sms Firmalarında ise zamanınızdan feragat ederek uzun çalışmalar sonucunda sadece veli telefonlarını excell le alabilirsiniz. Şunu Unutmayın ki Size hem öğrenci Anne Hemde Baba Bilgileri lazım.

Devamsızlıkların E-okula Aktarımı (İstenirse)

Devamsızlık işlemleri İdarecilerin En çok vaktini alan işlemlerden birisidir. Devamsızlık girişlerini okulların çoğu sabah yaptıkları için E-okul sistemi de yavaşlamak da hatta bazen açılamamaktadır. E-okul da devamsızlık işlemlerinde idareciler önce seviye sonra da şube seçerek ilgili öğrencilerin devamsızlıklarına işaret koymakda daha sonra diğer sınıfa geçmektedirler. E-okul sms Programında ise geçmişde kullanılan öğrenci programlarında ki gibi seviye ve şube bilgisi seçilmeden sadece öğrenci numaraları programa girilir örneğin yoklama fişi önünüze geldi öğrencilerin sadece numarasını girersiniz. (45,56,63,97 gibi) Giriş bittikten sonra tamam dersiniz. Program size sorar bu bilgileri E-okula işleyeyim mi diye işle dersiniz. Bütün devamsızlıklarınızı E-okula işler Daha sonra da Bu öğrencilerin velilerine Sms Göndereyim mi diye Sorar Gönder Dersenizde. Devamsız ve geç gelen öğrencilerin velilerine (Sayın Velimiz 647 Nolu öğrencimiz Nedim ŞAHİN bugün okula gelmemiştir. Toplam Devamsızlığı 5 gün olmuştur. Saygılarımla OKUL MÜDÜRÜ) diyerek sms gönderir. Geri Kalan zamanınız size kalır. Diğer sms firmalarında iki işlem yaparsınız. Önce E-okula devamsızlıkları işler sonra onları excell e kaydeder sonrada onların sisteminden zahmetli bir şekilde sms göndermeye çalışır zamanla bu işlem sizi yorar o kadar iş yükünün yanında bir de bu işi yapamaz aldığınız sms lerinizde bir kenarda durur. Sizlerde bizim sms imiz var dersiniz. Ama Dediğiniz gibi sadece kullanamadığınız sms'iniz olur.

Kişi Bazlı sms

Kişi Bazlı sms modülünde istediğiniz kişilere sms göndermekde kullanırsınız. E-okul Sms modülünde sms göndermek istediğiniz Öğrencinin Öğrenci Kartına Girerek sadece bu öğrencinin Anne,baba, veya velisine sms gönderebilirsiniz. Diğer Firmalarda o öğrencinin velisinin,anne,yada babasının telefon numarasınının tamamını bilmeniz ve yazmanız lazım. Dediğimiz gibi benim vaktim çok yazarım diyorsanız bize sadece doğru yoldasınız demek düşer.

Sınıf Bazlı Sms

Sınıf Bazlı sms gönderiminde E-okul sms modülünde İstediğiniz sınıfları veya sınıflardan birkaçını seçip hemen sms gönderimi yapabilirsiniz. Diğer sms firmalarında ise her sınıfı ayrı ayrı gönderebilirsiniz yada toplu gönderebilirsiniz.

Toplu Sms Gönderimi

Toplu Sms Modülü E-okul Sms modülü ve diğer firmalarda da aynıdır. Zaten E-okul sms programının Diğer sms firmaları ile farkı da burada ortaya çıkıyor. Diğer firmalar sadece toplu sms konusunda çözüm üretebiliryorlar.

Opsiyonel Sms Gönderimi i

Opsiyonel Sms Gönderiminde E-okul Sms modülü sayesinde Öğrencinize göndereceğiniz sms bilgisini Anne,Baba veya Velisine gönderim seçeneğini seçebilirsiniz. Yada hepsine Gönderebilirsiniz. Diğer sms firmalarında ise sadece bir kişiye sms gönderme seçeneğiniz. Var Örneğin anneler gününde sms göndereceksiniz. E-okul sms modülünde sadece anneleri seçerek gönderim yapabilirsiniz. Diğer sms firmalarında ise giden kişinin anne mi baba mı olduğunu bilemezsiniz. Sadece boşa giden sms miktarınız artar.

Mebbis Transfer (İstenirse)

E-okul sms mebbis Transfer modülü sayesinde öğretmen bilgilerinizi ve tüm personel bilgilerinizi programa çekerek ister tüm öğretmenlerinize isterseniz seçtiğiniz öğretmenlere sms gönderip bilgilendirme yapabilirsiniz. Diğer sms firmalarında ise öğretmen bilgilerini tek tek elinizle maalesef yazmanız gerekecek.

Öğrenci Belgesi

E-okul sms modülünden e-okula bağlanmadan e-okul formatında öğrenci belgesi verebilirsiniz. Öğrenci belgesi e-okulda da var diyen idarecilerimize de e-okula bağlanamadıkları zaman nasıl bir çözüm imkanları var diye sormak isteriz. Diğer firmalara gelince onlar öğrenci belgesi ne demek onu bile bilmezler.

Devamsızlık Mektubu

E-okul sms modülünden e-okula bağlanmadan e-okul formatında devamsızlık mektubu verebilirsiniz. Devamsızlık mektubu e-okulda da var diyen idarecilerimize de e-okula bağlanamadıkları zaman nasıl bir çözüm imkanları var diye sormak isteriz. Diğer firmalara gelince onlar devamsızlık mektubu ne demek onu bile bilmezler.

Sınıf Listeleri

E-okul sms modülünden E-okula bağlanmadan her tür sınıf listesini E-okul formatında çıktı alabilir isterseniz bu listeleri excell'e aktarabilirsiniz. Burada Diğer firmalardan bahsetmeye gerek yok zaten.

Kardeş Öğrenci Belirleme

Kardeş Öğrenci Listeleme okulların farkında olmasa da en çok ihtiyaçları olan modüldür. Örneğin Okul aidat topluyor yada kurs yapıyor, Kardeş öğrencilere de indirim yapıyor. Bu modül sayesinde hem okulda gerçekde kaç adet veli leri oldukları ortaya çıkıyor. Diğer firmalara gelince onların kardeş öğrenciler zaten umrunda değil ne işe de yaradıklarını bilmezler.

Aidat Programı

Aidat Programı sayesinde öğrencilerinizin bağış kurs ve diğer aidat bilgilerini e-okul sms modülünde tutabilir. Toplanan aidatlarla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Aidat ödemelerini Yüzde olarak görebilirsiniz. Örneğin 3-a sınıfının öğretmeni toplantı yapacak sadece 3-a sınıfına sms gönderebilir ve 3-a nın da aidat listesini çıkartıp öğretmene verebilirsiniz. Diğer sms firmalarında aidat programı zaten bulunmamaktadır.

Teşekkür Sms

Teşekkür Sms modülü Okullarımıza olumlu tepkiler getiren en güzel modüllerimizden birisidir. Bu modül bihassa aidat bölümünde kullanılır. Aidatı ödeyen velilere anında kurum adına OKUL AİLE BİRLİĞİ veya OKUL MÜDÜRÜ adına Teşekkür mesajı gider. Örneğin (Sayın velimiz kurumumuza yapmış olduğunuz bağış ve desteklerden dolayı teşekkür ederim saygılarımla OKUL MÜDÜRÜ) şeklinde. Diğer sms firmalarında da da maalesef böyle bir modül yok.

Otomatik Doğum günü sms

E-okul sms modülü sayesinde o gün okulda doğum günü olan öğrenci ve öğretmenlerinizin bilgileri açılış ekranınıza bugün 3 öğrenci 1 öğretmenin doğum günü mesajı var sms göndermek istermisiniz diye sorar. Bu sayede velilerinizden size manevi dönüşümü çok iyi olacak dönüşler elde edersiniz. Bizim velimiz anlamaz diyen çok idarecinin bu modül sayesindeki dönüşlerden aldıkları hazzı şu an bile hatırlıyoruz. Diğer firmalara gelince maalesef bu modül de yok.

Meb Okul Listesi

E-okul sms modülünün içinde Türkiyede bulunan tüm devlet kurumlarına ait il,ilçe,adres,telefon ve fax bilgileri yer almaktadır. Bu modül sayesinde artık okul telefon fihristi kullanmak zorunda kalmazsınız. Nakil sorunu yaşadığınız tüm kurumların irtibat bilgisine buradan ulaşabilirsiniz. Diğer sms firmalarında olmayan bir farkımız da bu

Serbest Raporlama Modülü

Serbest Raporlama Modülü Sayesinde Kurumunuzla ilgili olarak istediğiniz her tür bilgiyi görüntüleyebilir ve excell'e aktarabilirsiniz. Örneğin size bir liste lazım oldu bu liste ; Öğrencinin tc numarası,Adı,Soyadı,Sınıfı,Numarası,Anne Cep,Baba Meslek,Çocuğun Kan grubu,Cinsiyeti ve İkinci Kademede İzmir doğumlu olanların listesini istediniz. Böyle bir listeyi E-okuldan alma imkanınız yok ama bu ve bundan daha karışık tüm raporları istediğiniz kriterde alabilir ve excell'e aktarabilirsiniz. Diğerlerinde varmı diye sormanıza gerek bile yok cevap maalesef yok tabiî ki.

Sms Raporları

Göndermiş olduğunuz Tüm sms lerin raporunu Sms raporları bölümünden 12 saat içinde gönderim raporlarını alabilirsiniz.

Sms Teyid mesajı

Bu modül sayesinde toplu gönderim yaptığınız mesajların bir kopyası da sizin cep telefonunuza gelir böylece acaba mesajlarım iletilmiş mi diye tedirgin olmazsınız. Diğer Firmalarda maalesef bu da yok

Masaüstü Program

E-okul Sms Modülü bilgisayarınıza setup olarak kurulabilir. Okulunuzda internet olmasa dahi tüm öğrenci bilgilerinize ulaşabilir aidat bilgileri ve her tür belgeye ulaşabilirsiniz. Ayrıca isterseniz bu bilgileri web modülünde de kullanabilirsiniz. Diğer firmalarda ise bu işi sadece web den çözmeye çalışmaktadır.

E-okuldan Devamsızlık alımı (İstenirse)

E-okul sms modülü E-okula devamsızlıkları otomatik olarak aktardığı gibi Devamsızlık alım modülü sayesinde de devamsızlığı e-okula ben kendim girerim oradan alsın sms göndersin diyen idarecilerimiz için hazırlanan bölümdür. Diğer modülün kullanım kolaylığına alışan idarecilerimiz ilk hafta itibariyle bu modülü pek kullanmazlar. E-okul sms modülüne devamsızlıkları öğrenci numarası ile girip aktarmayı tercih ederler.

Kısayol işlemleri

Kısayol işlemleri sayesinde devamlı olarak kullandığınız modülleri ana ekranınıza kaydedebilir böylece kullanım kolaylığı sağlayabilirsiniz.

Hazır Veritabanı Şablonu

Bu modül sayesinde kişiye özel sms gönderebilirsiniz. Örneğin velilerinize toplu sms çekerken bile aynı anda onların adı ve soyadını ekleyebilir. Bu mesajın onlara özel olduğu izlenimi verebilirsiniz. Örneğin Sayın NEBİ YILDIRIM gibi. Diğer sms firmalarında da bu özellik yoktur. Bu modül sayesinde kişiye özel sms gönderebilirsiniz. Örneğin velilerinize toplu sms çekerken bile aynı anda onların adı ve soyadını ekleyebilir. Bu mesajın onlara özel olduğu izlenimi verebilirsiniz. Örneğin Sayın NEBİ YILDIRIM gibi. Diğer sms firmalarında da bu özellik yoktur.

Webden Sms Gönderme

E-okul sms masaüstü programının yanında sms göndermek için okulda olmasanızda bulunduğunuz her yerden öğretmen ve velilerinize her tür duyurunuzu yapabilirsiniz.

Okul web sitesi Entegrasyonu

Eğer bizden almış olduğunuz bir okul web siteniz var ise E-okul sms'in tüm modüllerini kendi okul web sitenizin altında kullanma imkanınız olur. Örneğin : www.baal.k12.tr - www.sabancilisesi.k12.tr gibi

Hızlı Sms Gönderimi

Hızlı Sms gönderim modülü sayesinde istediğiniz kişilere sms gönderirsiniz. Örneğin spor kulübünde olan 5 öğrencinin annelerini okula çağıracaksınız. Normalde yapacağınız işlem önce sınıflarını bulmak onların içinden öğrencileri seçmek bu uzun işlem tıpkı Diğer sms firmalarının yaptığı gibi. Hızlı sms modülü sayesinde sadece o öğrencilerin öğrenci numaralarını girersiniz. Yapmanız gereken işlem sadece bu kadar. Diğer sms firmalarında maalesef bu özellik de bulunmamakta

Nakil Öğrenci İşlemleri

Nakil öğrenci işlemleri modülü sayesinde bilgi güncellemesinde sadece nakil gelen ve giden öğrenci bilgilerini sisteme girersiniz. Nakil gelen öğrencileri e-okuldan çeker nakil gidenleri ise programdan siler böylece sisteminiz devamlı güncel kalır. Diğer sms firmalarında ise bu özellikde yok nakil gelenleri ekleyemezsiniz onlara sms gitmez. Nakil gidenleri de silemezsiniz sms leriniz boşu boşuna harcanır.

Özel gün Hatırlatma

Bu modül sayesinde sistem programı açtığınızda size açılışda mesaj verir. Örneğin bugün anneler günü mesaj göndermek istermisiniz, diye yada bu gün Kurban Bayramı veya 23 nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı diye bu da velilerinize güzel bir jest olur. Ama maalesef rakiplerimizde bu özellikde yok

Öğrenci Anne Bilgileri

Bu modül sayesinde öğrencinizin E-okulda bulunan her tür anne bilgisi sisteminize gelir. E-okul kapalı bile olsa anne hakkındaki tüm veri ve irtaibat bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Diğerlerinde olmayan bir özellik daha

Öğrenci Baba Bilgileri

Bu modül sayesinde öğrencinizin E-okulda bulunan her tür baba bilgisi sisteminize gelir. E-okul kapalı bile olsa baba hakkındaki tüm veri ve irtibat bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Diğerlerinde olmayan bir özellik daha

Öğrenci Veli Bilgileri

Bu modül sayesinde öğrencinizin E-okulda bulunan her tür veli bilgisi sisteminize gelir. E-okul kapalı bile olsa veli hakkındaki tüm veri ve irtibat bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Diğerlerinde olmayan bir özellik daha

Öğrenci Genel Bilgileri

Bu modül sayesinde öğrencinizin E-okulda bulunan her tür genel bilgisi sisteminize gelir. E-okul kapalı bile olsa öğrenciniz hakkındaki tüm veri irtibat ve hastalık bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Diğerlerinde olmayan bir özellik daha

Excell'den Sms Gönderimi

Excel sms gönderim modülü sayesinde excelde alt alta listelenmiş olarak bulunan bir telefon listeniz varsa bu kişilere hızlı bir şekilde sms gönderebilirsiniz.

Sesli Mesaj sistemi

Sesli Mesaj sistemi çalışmaları devam etmekte yakında tüm kullanıcılarımızın hizmetine sunulacaktır. Bu modül sayesinde tüm kutlama ve duyurularınızı ister cep ister seniz ev telefonlarına kendi sesinizden yapabileceksiniz. Diğer sms firmalarında olamayan bu özellik sayesinde diğer kurumlardan farklı olabilirsiniz.

Yetkilendirme Modülü

Yetkilendirme modülü sayesinde her müdür yardımcısına ayrı bir şifre tanımlayabilir ve yetki verebilirsiniz. Bu sayede her kişi kendi yetkisi dahilinde sisteme girebilir.Diğer sms firmalarında ise tek şifre olduğu için herkes aynı modülü kullanmakta