E-OKUL SMS HAKKINDA

E-Okul SMS

  • 21 Ocak 2019

E-Okul SMS olarak adlandırılan hizmet, E-Okul üzerinden kesinlikle izinsiz veri aktarımı yapmamaktadır.
Sistem tamamıyla yöneticinin işlerini kolaylaştırmak ve saatlerini verdiğini veli bilgilendirme sürecini minimum seviyeye indirmek amacıyla tasarlanmış olan bir ONLINE UYGULAMADAN oluşmaktadır. Bu uygulama panelimiz içeriğinde kullanmak isteyen okulların kullanımına açılır. Yönetici aynı e-okula girer gibi kullanıcı adı ve şifresini bu ekrana girer ve sistem çalışmaya başlar. Yöneticinin eokulda onlarca dakikada, bazen günlerce uğraşarak tamamladığı işlemleri saniyeler içinde tamamlar.
Toplu SMS sektöründe bir çok firma bu işlemi ekstra yazılımlar aracılığıyla yapmakta fakat %100 doğru verilere erişememekte ve okul yöneticilerini yanlış/eksik veli bilgilendirmesi sonucuna götürerek zor duruma düşürmektedir.

Eğitim SMS olarak bu yönde yapılabilecek en kullanışlı uygulamayı 2019 Ocak itibariyle hizmete açmış bulunmaktayız. Eşi benzeri bulunmayan bu uygulamanın çalışma sistemi tamamıyla web panel olması sebebiyle güvenlik ve stabil çalışma konularında da kurumları rahatlatmaktadır.
Sistemi kullanmak için ek işleme gerek olmadığı gibi Eğitim SMS üyesi olan her kurum bu uygulamayı kullanmak zorunda değildir. Bu noktada da diğer firmalardan ayrışan panelimiz E-Okul sisteminin vermiş olduğu tüm raporlarla birebir uyumlu çalışmakta ve size "Sadece şu raporla çalışmaktadır" diyerek sadece Günlük Devamsızlık gibi tek bir seçenek sunma yoluna gitmemektedir. Dilerseniz E-Okul uygulamasından, dilerseniz kendiniz E-Okul üzerinden rapor alarak sistemden anında sms gönderebilirsiniz.

  • Günlük Devamsızlık
  • Toplam Devamsızlık
  • Devamsızlık Mektubu
  • Sınav Sonucu
  • Evci İzin Bilgilendirme

seçenekleriyle işlemleri yapabilirsiniz. Üstelik bu işlemlerin her biri tüm okul verisi dahi olsa sadece 2 saniye sürmektedir. Bu noktada da rekor kıran sistemimizi test ederek, hızı ve kolaylığı keşfetmenizi, memnun kalmanız durumunda referanslarınızı talep ediyoruz.


Kurumların merak ettiği önemli bir konu da MEB'in bu tip uygulamalara onay verip vermeme konusudur.
MEB ve E-Okul Sistemi kesinlikle Eğitim SMS dahil hiç bir kuruma ve firmaya entegrasyon olanağı tanımamaktadır. Bu konudaki yasal yükümlülüğü tamamıyla şifre sahibine yüklemekte olup, paylaşma konusunda gerekli bildirimleri kurum yöneticilerine yapmaktadır.
Bu sebeple şifrelerinizi girdiğiniz ekranlarda kesinlikle SSL sertifikası olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Masaüstü yazılımlarda maalesef böyle bir uygulama imkanı bulunmamaktadır. Web üzerinde tek hizmet kanalı olan sistemimiz ise 256 Bit SSL sertifikasına sahiptir ve girilen şifre ve özel bilgiler kesinlikle kaydedilmeyip, özel algoritmalarla işlemler tamamlanmaktadır. Bunun kontrolünü giriş yaptığınız ekranda adres satırında bulunan yeşil bar içerisinde "Güvenli" ibaresini görerek yapabilirsiniz. Eğer giriş yaptığınız sayfada SSL sertifikası yoksa bu ibare görünmeyeecktir.
Bu konuda güvenlik kontrolünün tamamen kullanıcı tarafından yapılması gerekmektedir.